Optymalne warunki przechowywania jabłek i gruszek. Jak i gdzie przechowywać jabłka i gruszki zimą?Poniżej przedstawiam optymalne warunki przechowywania jabłek i gruszek. Odpowiadam na pytanie jak i gdzie przechowywać jabłka i gruszki.

Aby jabłka i gruszki mogły być długo przechowywane owoce muszą być zbierane w odpowiednim czasie.

O tym „jak i kiedy zbierać jabłka i gruszki do przechowywania na zimę” przeczytasz w kolejnym artykule.

 

Jakie są optymalne warunki przechowywania owoców? Jak przechowywać jabłka i gruszki?


Jabłka i gruszki należy przechowywać w plastikowych skrzyniach w czystych, chłodnych i wilgotnych pomieszczeniach. Pomieszczenia powinny mieć stały dostęp świeżego, chłodnego powietrza. W pomieszczeniu powinna być temperatura od -1 do 1 st C dla gruszek i od O do 2 st C dla jabłek, wymagana wilgotność powietrza to 85 %. Skrzynki z owocami powinny stać na stelażach (na podwyższeniu) i w odległości ok 50 cm od ścian pomieszczenia. Dzięki temu lepsza będzie cyrkulacja powietrza. Należy często kontrolować stan owoców i usuwać owoce zgniłe lub chore.

Gdzie przechowywać owoce?

Jeśli mamy łagodną zimę owoce możemy przechowywać na balkonie. Na balkonie owoce muszą zostać przykryte białą włókniną by nie zmarzły i by nie nagrzewały się od słońca a pod skrzynkę z owocami należy położyć styropian by odizolować ją od podłoża.  Lepszym miejscem przechowywania owców będzie jednak piwnica lub oddzielne pomieszczenie przeznaczone na owoce. W takim pomieszczeniu powinny być przechowywane tylko owoce gdyż łatwo chłoną inne zapachy.

Komentowanie jest wyłączone.