Sposób na komary – jak skutecznie pozbyć się komarów.Komary potrafią zepsuć przyjemność przesiadywania w ogrodzie lub na działce. Samce żywią się nektarem ale samice, do produkcji jaj w jajnikach potrzebują krwi i to one są dla nas uciążliwe. Największe ataki komarzyc przypadają w wiosenne wieczory czyli w okresie składania jaj. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na odstraszenie komarów. Jakie?

10 sposobów na komary.

 

1. Wybierz odpowiednie miejsce do wypoczynku

Unikaj wieczornego wypoczywania w pobliżu stawów, jezior, rzek, oczek wodnych i podmokłych łąk. Larwy komarów rozwijają się w środowisku wodnym, więc są to miejsca największych chmar komarów. Jeśli na działce masz staw lub basen zadbaj o jego czystość. W stawie wystarczy zamontować fontannę by zmniejszyć liczbę komarów (komary nie lubią wody w ruchu).

 

2. Rośliny odstraszające komary

komarzyca – bylina o zwisających pędach, ma piękne liście z białymi obrzeżami,

kocimiętka – kwitnie na fioletowo od czerwca do sierpnia. Jej zapach przypomina kocie feromony, więc zwabia do siebie koty,

lawenda – kwitnie na fioletowo i pięknie pachnie

zioła: mięta, bazylia

mirt – dekoracyjna, wiecznie zielona roślina, dobrze znosi przycinanie, kwitnie na biało,

surmia bigoniowa (katalpa) – drzewko dorastające do kilku metrów wysokości, ma duże, sercowate liście, kwitnie na przełomie lipca i sierpnia na biało.

3. Środki chemiczne, preparaty do ochrony indywidualnej

Spray, żel, maść, bransoletka, opaska, które wydzielają zapach odstraszający komary np. bros, off, rajd, mugga

 

4. Opryski na komary

Preparaty do zwalczania komarów, much, meszek itp. na większych obszarach. Przykładowym środkiem do wykonywania oprysków jest DURACID EC.

 

5. Lampa owadobójcza

Lampa, która przyciąga owady i skutecznie je unieszkodliwia. Kupić można lampy lepowe lub rażące.

 

6. Świece, pochodnie, lampiony

Dzięki odpowiedniej kompozycji zapachowej palące się świece wydzielają nieprzyjemny dla komarów ale przyjemny dla ludzi zapach.

 

7. Witaminy na komary

Przyjmowanie witamin z grupy B ( B1, B6, B12) sprawia, że ciało człowieka wydziela nieprzyjemny dla komarów zapach i zniechęca je do gryzienia. Zapach ten jest niewyczuwalny dla ludzi.

 

8. Olejki eteryczne i kadzidełka

Odstraszająco na komary działają olejki: cedrowy, eukaliptusowy, cynamonowy, miętowy, sandałowy. Wystarczy olejkiem skropić ciało, ubranie lub pomieszczenie w którym przebywamy. Pomocne mogą być kominki ze świeczkami, które podgrzewając olejek wydają bardziej wyraźny zapach.

 

9. Urządzenia na komary

Urządzenia wkładane do gniazdka lub działające na baterie, które odstraszają komary wydzielaną substancją lub ultradźwiękami. Urządzenia te mają różny zasięg działania.

 

10. Siatka na komary

Jeśli przebywamy pod wiatą lub altaną, wówczas skutecznym sposobem na brak ukąszeń są siatki założone na wszystkie otwory okienne i drzwiowe.

 

Komentowanie jest wyłączone.