Sposób na chwasty w ogrodzie. Co na chwasty na trawniku, zwalczanie chwastów, środki.Chwasty w ogrodzie czy na trawniku świadczą o zaniedbaniach na etapie zakładania ogrodu i przy jego pielęgnacji. Przy zakładaniu ogrodu czy trawnika powinniśmy dokładnie oczyścić ziemię z chwastów, ziemia musi być dość głęboko, dokładnie przekopana i odchwaszczona. Można zastosować środki chemiczne zwalczające chwasty i szkodniki.

Jeśli jednak chwasty pojawiły się w już założonym ogrodzie trzeba zastosować jedną z dwóch metod – metodę mechaniczną lub chemiczną.

 

Metoda mechaniczna usuwania chwastówusuwanie chwastów ręcznie (zabieg najtańszy ale pracochłonny) lub usuwanie chwastów specjalnym narzędziem dostępnym w sklepie ogrodniczym (wyglądem przypomina wąską łopatkę)


 

Metoda chemiczna, środki chemiczne na chwasty – przy zwalczaniu chwastów z trawnika zastosować należy herbicydy na rośliny dwuliścienne, przy zastosowaniu środków na rośliny jednoliścienne lub nieselektywne zniszczymy nie tylko chwasty ale i trawnik. Oprysk robimy w temperaturze 12 – 25 st.C, przed opryskiem nie należy kosić trawnika. Po dwuch tygodniach oprysk należy powtórzyć. Polecane środki na chwasty to: Starane, Kompal, Chwastox, Bofix. Jeśli po zniszczeniu chwastów zostały puste place w trawniku, należy w nich zasiać trawę.

Jeśli nie chcesz aby chwasty ponownie się pojawiły to musisz odpowiednio dbać o trawnik. Silna i gęsta trawa nie pozwoli na pojawienie się chwastów.

Istotne znaczenie ma też otoczenie – jeśli przy swojej działce masz niekoszoną łąkę lub jeśli sąsiad nie usuwa chwastów to możesz być pewien, że nasiona chwastów przy pomocy wiatru znajdą się wkrótce na twoim trawniku. Możesz stosować szczelne ogrodzenia lub maty na płot.

Komentowanie jest wyłączone.