Jak się pozbyć ślimaków? Sposób na ślimaki w ogrodzie. Zwalczanie, środki.Ślimaki w ogrodzie potrafią siać wśród naszych warzyw prawdziwe spustoszenie. Najczęściej zjadają młode, delikatne rośliny uniemożliwiając im dalszy wzrost. Najbardziej żarłoczne i niebezpieczne dla naszych plonów są ślimaki bez skorupy (ślimaki bezdomne, nagie – np. pomrowik plamisty, ślinik luzytański), pozostałe ślimaki (ze skorupą), choć mogą wędrować po warzywach to nie zrobią większych szkód (żyją najczęściej wśród wysokich traw). Ślimaki pozostawiają po sobie szkielety liści, przezroczysty śluz i wydrążone dziury w korzeniach roślin (bardzo lubią żerować w marchwi i burakach). W czasie deszczowego lata ślimaki mogą być plagą w ogrodzie. Lubią zacienione i wilgotne miejsca a najbardziej aktywne są wczesnym rankiem i wieczorem.

 

Jak się pozbyć ślimaków? Jaki jest sposób na ślimaki?


  • W walce ze ślimakami pomoże nam utrzymanie ładu i porządku w ogrodzie czy na działce. Częste koszenie trawy i grabienie sprawią że jaja szkodników zginą a usuwanie chwastów i niepotrzebnych śmieci sprawi że nie będą miały gdzie się chować. Siedliskiem ślimaków może stać się kompostownik więc należy przy nim utrzymywać porządek i usuwać znajdujące się tam ślimaki.
  • Rośliny odstraszające ślimaki to szałwia lekarska, tymianek, majeranek, czosnek, cebula.
  • Ślimaki można zbierać ręcznie ale nie jest to ani przyjemna ani łatwa robota bo ślimaki wyłażą z pojemnika. Lepszym sposobem jest zastosowanie pułapki na ślimaki. Pułapka na ślimaki Smart Trap Snail kosztuje ok 18 zł, pułapka na ślimaki SILVANDERSSON kosztuje ok 14 zł.
  • Można też zastosować domowy sposób na ślimaki: wkopujemy w  ziemię przeciętą butelkę plastikową tak by nad ziemią było ok 1cm butelki i wlewamy piwo. Zapach piwa przyciągnie ślimaki.
  • Aby zniechęcić ślimaki do wchodzenia na nasz ogród można wokół działki wysypać żwir, trociny lub wapno palone.
  • Środki na ślimaki – można zastosować preparaty ślimakobójcze w postaci granulek, które wabią ślimaki swoim zapachem i trują np. Ślimax (ok. 13 zł), Ślimakol (ok. 19 zł).

Komentowanie jest wyłączone.